| x2gk9r a întrebat:

Am o prietena de foarte mult timp si ne intelegem foarte bine doar ca de cand se cearta cu iubitul ei vorbeste doar cu mine imi da atentie iar cand se impaca cu iubitul ei ma ignora pur si simplu.
De exemple ieri i-am zis ca nu ma duc la liceu s-a suparat si am primit block.
Cum credeti ca ar trebui sa procedez?

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Tu esti pe post de papagal laughing
Avand nevoie de tine cand nimeni nu o mai suporta, fiindca-i o fire capricioasa si tu esti atat de fraier ca esti papagalul ei, cu care se joaca doar cand are ea chef, fara pic de respect pentru tine.

Cel mai greu o sa-ti fie cand vei vrea sa-ti faci si tu o prietena sau iubita, ca asta desi nu te vrea de iubit, nu te va lasa nici alteia.

Eu cred ca trebuie sa renunti la persoana asta, care face ce vrea din tine, dupa bunul ei plac si cand are ea chef, si sa-ti cauti o fata care sa te iubeasca, sa te respecte si sa te placa asa cum esti.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ești băiat sau fată?

| dullcat a răspuns:

Buna.Din experienta iti spun ca nu pierzi mare lucru daca renunti la prietenia cu astfel de persoane imature. laughing

| sammie a răspuns:

Să nu o mai bagi în seamă.

| Mitzupitzu a răspuns:

Pai nu e mai bine sa devii tu iubitul ei. Ai putea face ''dragoste'' gratuit iar cand nu-ti mai place de ea sa iei alta dispusa?

| anonim45323570988329838r890 a răspuns:

Cel mai probabil te vede ca un prieten la care se poate intoarce cand ceva nu merge bine, incearca sa "pui niste bariere", dar sigur tine si la tine(nu neaparat romantic)