| ςгเรtเภยкค a întrebat:

Ieri am fost cu 2 prietene prin oras. Una imi e o prietena buna si alta nu mi se pare asa. ( Sorina). Nu e de incredere si caracterele noastre difera mult. A facut o gluma care mie nu mi-a placut, iar ei m-am suparat si am luat-o singura in fata lor. Apoi tot striga ca ce m-am supărat si nu ii raspundeam. Iar la un moment dat a zis ca dacă nu ma intorc, nu mai vorbeste cu mine niciodată. Ea ma jigneste, vede ca ma deranjează si tot ea se supara? Nu m-am întors. Prietena cealaltă încearcă sa fie impartiala. Fata asta, Sorina, se supara tot asa din anumite "glume" si eu nu mai zic nimic. Nici nu am de gând sa ii vorbesc atata timp cat nu o face ea. Si ce m-a mai deranjat e ca dacă tot se considera prietena cu mine si voia sa demonstreze, venea si isi cerea scuze ori pur si simplu imi zicea ca a glumit. Dar ea a preferat sa se supere ca nu m-am întors eu.
Voi ce credeți?

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Probleme de copii de 10 ani

| ςгเรtเภยкค explică:

La care nimeni nu e obligat sa răspundă daca nu vrea sa dea o mana de ajutor.