| Ea_3507 a întrebat:

Deci nu imi mai suport colegii. angry Am numai persoane cu 1.000 de fete in clasa. Doar 2-3 sunt ca lumea. :-J Unii dintre ei sunt suparati pe mine ca nu le dau sa copieze la lucrari si nu le dau sa copieze temele. straight face Adica de ce sa le dau?! Nu vreau pentru ca pana la urma e munca mea si in plus, ei se mai poarta si foarte urat. sad Nu ma duc repede la diriginta, ca nu sunt genul.winking Si asa e foarte suparata pe noi pentru ca unii colegi sunt foarte nesimtiti si nu respecta profii. sad Un sfat, ce sa fac?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prima parte nu am prea inteles-o. Dar mi-am facut o idee happy
Lucrurile astea sunt destul de comune in cadrul scolilor; ceea ce e mai important e ca ai gasit deja 3 persoane ce sunt mai "rasarite" ca restul.Metoda cu "te ajut ca sa ma ajuti" nu prea e valabila din moment ce nu prea au cu ce te ajuta.Si in plus, e destul de periculos, poate te alegi si cu o nota mica. Dar in schimb te poti oferi sa-i ajuti sa-si faca tema cu sfaturi sau sa-i indrumi.
Si nu uita, cei care se supara pe tine, ei au de pierdut.
P. S. Acesti copii "foarte nesimtiti si nu respecta profii" sunt un exemplu clar al specimenului "disperat dupa atentie".

4 răspunsuri:
| push2gl a răspuns:

Ajuta-i sa inteleaga tema o data, de doua ori..., daca nu vor sa invete pa

| Beatrice a răspuns:

Nu-i mai băga în seama! Pana la urma, dacă ei se comporta urat cu tine, la ce-ți folosesc? Cauta-ți alți prieteni, în clasele vecine de ex.

Sau dacă nu, transfera-te la o alta clasa, mai bunawinking.

| VeveLove a răspuns:

Crede-ma si la mine a fost la fel.si eu am fost in situatia ta. dar la mine a trecut de la sine intr-o pauza am vb cu colegi si pur si simplu am clarificta problema le-am respectat ca eu nu invat pentru. ei invat pentru. mine.si pana la urma colegi au inteles...deci crede-ma chiar daca nu te asculta nu conteaza tu sa inveti in continuare si sa nu te lasi pagubasa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic sa ii mai ajuti si u ca si ei te vor ajuta la o alta lucrare s-au cu o tema crede-ma cel putin la mine in clasa sunt "clasa de copii nebuni" cum a zis doamna de desen nu creca sunteti la fel de nesimtiti ca noi.