| RoxYuuKikyo a întrebat:

Am o prietena si are multe cosuri. As vrea s-o ajut in orice fel. Deci cum pot face ca, cosurile ei sai treaca

Răspuns Câştigător
NOname
| NOname a răspuns:

Buna!
Zineryt este cel mai bun tratament importiva acneei la ora actuala. Este foarte bun in lupta cu cosurile si pentru prevenirea lor. Trebuie aplicat pe o piele curata si uscata de 1-2 ori pe zi. Aici poti citi mai multe despre acest produs: http://acnee.info/zynerit-tratament-acnee-este-bun-pentru-tine/137. Il gasesti la orice farmacie si costa in jur de 30 RON. Pe langa folosirea Zineryt-ului este importanta si alimentatia. Trebuie sa fie cat mai sanatoasa. Mai putine dulciuri, grasimi, sucuri acidulate, mai multe fructe si legume. Poate sa mai foloseasca si apa termala (imi place cel mai mult cea de la Avene), o crema hidratanta, hranitoare de la Avene, o crema de galbenele pentru cicatrici, ramase in urma cosurilor, plus vitaminele E, A, C si Zn pe cale orala (si nu numai). Si este foarte importanta curatarea zilnica a pielii (dimineata si seara)! Va avea nevoie de un gel de curatare cat mai bun. Il poate gasi la orice farmacie.
Succes si numai bine!

P.S. Dar cel mai bine ar fi sa consulte si un dermatolog.

3 răspunsuri:
| fluturas a răspuns:

Cel mai bine ar fi s amearga la un dermatolog

| MihaiN1 a răspuns:

Bun asta, ai o prietena sau esti chiar tu? oh go on

| RoxYuuKikyo explică:

Multumesc pentru sfaturi.o s-o intreb daca a incercat zineryt, si daca tot spui ca este asa de bun o sal incerc si eu pentru ca am descoperit acum cateva zile 3 cosuri pe frunte. era sa sparg oglinda la cat de tare am tipat.