| anonim_4396 a întrebat:

Am o problemă, am 12 ani și sunt băiat.
Am o fată în clasă și în ultimul timp pare că îmi place tot mai mult de ea. și nu e ca și cum mă îndrăgostesc sau ceva. sau poate e, nu am habar. însă nu vreau să mă îndrăgostesc, chiar nu vreau, ce să fac ca să nu mă îndrăgostesc de ea sau de alta?

2 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

Pai nu te indragostesti, la varsta aia nu e vorba de dragoste, e doar o atractie ceva mai mare si atat.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mai..nu te indragostesti stai chill. Ai abia 12 ani nu e cazul de asa ceva. Inteleg ca iti place acea fata o simpatizezi si nu poti controla asta. Na incearca sa nu stai prin preajma ei gaseste-i defectele si iti vei da seama ca nu e vorba de iubire aici. Spor la invatat asta faci la 12 ani ai tai