| Lucky9441 a întrebat:

Am o problema. Am fost cu un tip 3 luni jumate, ne-am certat fara un motiv. si eu il iubesc mult. nu`mi pot lua gandul de la el, ce pot face? El, ma priveste, vorbeam, de curand si-a pierdut increderea`n mine [sau asta vrea el sa arate] si ne-am certat din nou. Azi am iesit afara, a aparut si el. Ma tot intreba. esti suparata? -. ma intreba fata de toti.lucru enervant. Nu i-am raspuns, l`am ignorat, incerc sa-l uit si nu reusesc, e primul prieten, si nu pot sa trec peste cu gandul ca "nu mai e nimic". Ce pot face. nu stiu. va rog rasp urgent simt ca innebunesc.[ ps. 14 ani, cls a 7a.]

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Buna! E dificil sa uiti un baiat, stiu. Dar, se poate face si asta cu timpul. Stii cum se zice, prima dragoste nu se uita niciodatahappy. Adica, il vei uita, adica nu vei mai simtii nimic pentru el, dar tot il vei avea in sufletul tau mereu ca fiind "prima dragoste". Acum, ai putea si tu sa iti gasesti niste activitati de facut. Ca de exemplu:
-sa iesi cu prietenii prin oras sau pe afara
-sa mergi la petreceri
etc. Dar in acelasi timp sa incerci sa eviti locurile unde ai avea ocazia de-al intalnii, sa numai tii legatura cu el [macar o vreme pana te vei impaca cu gandul ca totul s-a terminat]. Cam asta ar fi, cu timpul iti va trece, mai ales daca vei cunoaste pe altcineva. O zi buna si mult succes!happy

1 răspuns:
| Anet a răspuns:

Daca tea intrebat daca esti suparata inseamna ca ii pasa de tine si cum si tu zici ca il iubesti nu cred ca e nevoie sa il uiti, fiti in continuare impreuna si comunicati cat mai mult pentru a evita aceste certuri fara motiv