| painkilleeer a întrebat:

Am si eu nevoie urgent de niste mesaje de incurajare pentru o prietena care s-a certat cu o fata si careia ia pierdut increderea.

2 răspunsuri:
| MenInShadow a răspuns:

Daca vrei sa o ajuti, incerci sa fi langa ea, sa o intelegi, sa o asculti, si sa-i fi tu foarte buna prietena, nu sa-i dai mesaje de incurajare.
Eu unul, daca mi-ai fi prietena, si as avea nevoie sa vorbesc cu tine, as avea nevoie sa stiu ca cineva este langa mine, ca ma intelege, etc, si tu imi dai mesaje de incurajare luate de pe net, cred ca nu ti-as mai vorbii o lunga perioada de timp.
Foloseste-ti si tu creierul ala, are nevoie de mesaje de incurajare, sau are nevoie de o persoana care sa o incurajeze, sa ii arate ca inca mai are pe cineva langa ea, etc?

| Doctorfishadi a răspuns:

Sa aiba incredere in ea! Si lupta este mai buna ca plasul!