| vanesa1265 a întrebat:

Am o problemă azi m am întâlnit cu noul meu iubit însă eu sunt foarte timidă și extrem de rușinoasă el e foarte sociabil și mă simțeam penibil ca eu tăceam și vorbea doar el a încercat să mă sărute am acceptat dar îmi era foarte rușine și știu ca el vrea să fiu mult mai îndrăzneață cum fac asta?

2 răspunsuri:
| UnBroken2016 a răspuns:

Nu te simti in largul tau pe langa el. Cu timpul te vei obisnui. Inca o prostie cu noul iubit. Cum ati devenit un cuplu daca nu v-ati intalnit inca?

| DeathOfDreams a răspuns:

Oricât de ruşinoasă, emotivă sau tăcută ai fi, sunt de părere că există persoane cu care te simți comod şi care te fac să renunți la timiditate.

Probabil că voi nu vă cunoaşteți atât de bine, aşa că singura modalitate e să încerci să fi tu însuți şi să ai încredere în propria persoană.
Încearcă să vorbeşti cât mai mult, să faci ceea ce simți. Sau cel puțin, să încerci asta.