| f a întrebat:

Am o problema(ca toata lumea de altfellaughing). nu stiu daca este mare sau mica.Acum 2 luni m-am cuplat pe net cu un baiat mai mare decat mine cu 5 ani care este din acelasi judet cu mine.Eu nu-l cunosteam de mult timp insa credeam ca voi capata mai multa incredere in el cu timpul.Pana acum nu am avut ocazia sa ne intalnim.Insa dupa 2 luni am inceput sa...nu stiu daca "sa ma plictisesc" ar fi cam urat spus, dar ideea e ca vreau sa ma despart de el. Stiu ca a fost o prostie de la inceput, iar el cu timpul a inceput sa-mi zica ca ma iubeste, dar eu nu-l iubescsad. Nu am nicio idee cum sa-i explic ca vreau sa ma despart de el. Puteti sa ma ajutati?straight face

Răspuns Câştigător
| Micheline a răspuns:

Incearca sa ii spui ceea ce ai de spus.Nu are rost sa va mintiti unul pe celalalt. Fa-l sa inteleaga ca relatia voastra nu merge si poate va intelege.Si fa asta cat mai repede. Poate o sa se ataseze si mai mult de tine si atunci o sa fie mai greu.
Succes:*happy

4 răspunsuri:
| madalicious a răspuns:

Spune-i si u ca ti-ai dat seama, ca ceva virtual, nu contine sentimente adevarate, ca este o joaca, in fond asta este o relatie virtuala! Spune-i ca, relatia asta, fara o intalnire, nu are nicio sansa! Cine stie poate dupa ce-i spui asta o sa va vedeti, si nu o sa mai vrei sa te desparti de el. happy

Si, daca nu vrei pur si simplu, nici sa te intalnesti, cu el, nici altceva, evita-l, si devino mai rece, fa-te ca nu poti vorbi, daca ii raspunzi vorbeste cu el asa in greata, fara chef, si cu timpul, se va desparti el de tine, pentru ca daca e baiat destept isi va da seama ca nu mai vrei sa fii cu el, si vei fi scutita de un eveniment neplacut, daca nu il iubesti.winking

Bafta multa!

| AnaisC a răspuns:

Fa-l pe el sa te paraseasca ca sa nu ai remuscari mai tarziu ca i-ai spus vreau sa ne despartim... Ce-a mai simpla solutie ca sa va despartiti fa-l pe el sa te pararseasca...crede-ma e cea mai buna solutie

Răspuns utilizator avertizat
| Liza0o0 a răspuns:

Cel mai bine este sa incerci sa ii explici ca ai gasit pe altcineva, sau sa spui ca ai de fapt 49 de ani, ca pozele erau de pe net, sau daca v-ati vazut pe web-cam atunci spune-i ca era de fapt,, sora,, ta care se tinea de sotii...sau daca nu, explica-i ca nu ai putut sa mai astepti pana va intalneati si ca ai gasit pe altcineva...alt ceva nu imi vine in mintehappy succes la despartirewinking laughing