| c05m1n3l a întrebat:

Am o problemacrying : cand doresc sa fac o adresa de messenger la parola imi spune "Your password should not be similar to your name,, sau "Password must contain an uppercase letter.,,
Puteti sa imi spuneti cum pot rezolva problema (dau funa)

3 răspunsuri:
| cezarultau a răspuns:

Nu pune parola identica cu id-ul, nu folosi litere de tipar la parola.

| TakeItSlowXD a răspuns:

"Your password should not be similar to your name,, dacă ţi-ai pus numele Andrei nu pune parola Andrei sau andrei100, nu trebuie să ai numele în parolă. Şi "Password must contain an uppercase letter.,, păi mai nou o parolă de mess trebuie să ai litere mici cel puţin un număr şi o literă mare gen: A, B, C, D. Mă rog laughing oricare doar să fie scrisă în CAPS (deci literă mare). Baftă şi dacă mai ai nelămuriri pe acest subiect spune-mi.

| ZaPharaon a răspuns:

"Your password should not be similar to your name" inseamna ca nu ai voie sa pui aceeasi parola cu numele (ID-ul) deoarece ar putea exista anumite persoane care s-o "sparga". "Password must contain an uppercase letter" parola trebuie sa contina o litera mare gen "A"/"B" dar... eu cand imi fac o adresa nu imi cere asa ceva. O sa incerc chiar acum sa vad. Sper ca te-am ajutat
PS: pune o parola mai "complicata" gen qweqwe123 sau numarul de la masina ta/parintilor tai gen "B09CWR" sau ce numar iti doresti la masina ta.