| LoveHHHHH a întrebat:

De ce nu pot sa imi fac un id de messenger?
Scriu tot si cand pun parola ba zice Password must contain an uppercase letter. ba zice invallid pasword?

Răspuns Câştigător
| mondici a răspuns:

1. Intra pe http://login.yahoo.com/
2. Click pe "Sign Up"
3. Completeaza toate campurile necesare, si apoi click pe "Create my Account"
4. Verifica toate datele apoi click pe "Continue"
5. Daca nu s-a incarcat interfata noua de email da click pe "Original Yahoo! Mail Classic"
6. Gata, contul tau a fost facut cu succes, acum poti intra pe mail si messenger;)
Ai urmat aceste pasuri? Daca da atunci nu stiu de ce iti scrie asa.
Bafta!

5 răspunsuri:
| JA50nX a răspuns:

La parola trebuie sa folosesti litere, numere, si semne ( gen @). funda?

| LoveHHHHH explică (pentru JA50nX):

Am incercat si parole (gen osasalgh),(12ljaspgu@#) si am fost atent sa nu contina litere/semne/numere din id dar tot nu merge.

| LoveHHHHH explică:

Am incercat si asa si tot nu merge....am fost atent sa nu faca parte caracterele din id dar tot imi da o eroare...si app orice parola asi pune tot rosu imi ramane in dreapta, adica nu trece mai departe.

| alexandra332 a răspuns:

Adica parola ta trebuie sa fie: cu litere mari (nu toate obligatoriu) si cifre... Ceva gen AnA00

| alexandra332 a răspuns:

Parola ta trebuie sa contina: litere (mari dar nu toate cel putin una), cifre si minim 6 caractere...Gen Ana000