| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema cu niste fete din clasa mea care sunt foooarte enervante. Eu si cu alta colega vorbim cu "sotia" si "sotul" pentru ca " ne casatorisem " pe facebook laughing, iar pe colegele mele enervante le deranjeaza ca vorbesc eu asa straight face
Dar nu le-am bagat in seama, le-am lasat sa faca misto-uri in continuare, decat sa vorbesc ca ele cu "fata" "fa" sau mai stiu eu alte apelative... straight face
Ce sa le spun maine la scoala daca ele imi mai zic sa tac din gura, sa nu mai vorbesc asa?

5 răspunsuri:
| mona a răspuns:

ai niste colege invidioase rau, nici macar sa nu le bagi in seama pentru ca nu merita atentia ta

| king4aday a răspuns:

Colegele tale fac asta pentru ca sunt invidioase, geloase si risc sa spun proaste. Cea mai buna arma contra prostiei este ignoranta. De ce sa schimbi o situatie haioasa in care tu si prietena ta va simtiti bine doar de dragul mistourilor? N-are rost. Acorda atentie oamenilor care-ti sunt cu adevarat prieteni.

| Melancolică a răspuns:

Nu cred că mai ai 5 ani să ţi se spună ce să faci, iar atunci când îţi spun să taci fă-le semn să tacă ele sau dă de înţeles că nu te interesează. Indiferenţa e mai bună decât toate pentru astfel de persoane.
Baftă!

| Fatamuntilor a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa IGNORI; se vor satura daca nu le bagi in seama.

| TaLyDa a răspuns:

Nu le bagi in seama, asa cum ai facut pana acum.Si nu iti mai face probleme de ce cred ele. Buna sau rea ( mai mult rea ) este parerea lor si este problema lor daca se oftica.