| Sunshine123 a întrebat:

Am o problema cu parul meu. E des si ondulat, nu il pot aranja in nici un fel si nici pe spate nu il pot lasa pentru ca arata naspa... Nu vreau remedii naturale insa ma intereseaza ce tratamente pentru par se pot face la saloane, nu tratamente de indreptare sau netezire ceva de hidratare pentru ca e aspru si firul meu de par e gros ma indoiesc ca ar sta drept vreodata fara placa sau solutii care sa imi afecteze parul.

Răspuns Câştigător
| Ara997 a răspuns:

Des si ondulat = excelent.
foloseste dupa baie un ulei de la gerovital sau farmec, cateva picaturiin palmaaplicate cat e ud.searanjeazasuper sepiaptana usor devine maifluid, nu raman doamne fereste ure grase pe par.
si acu vine partea importanta:
clatit cu apa deploaie stransa inpet la orice burlan.
apa de ploaie nu este dura, lasa parul suplu. daca aimaimulta poti sa-l si speli dacanu macar clatit fa asta de 3.4 ori si pe urma mai vorbim.
si cerceteaza pceproduse sunt in gama gerovital. eu cu uleiul m-am scos, pentru ca il pieptanam greu si il smulgeam din cap chiar daca e scurt.
nu te ai clatii cu apa de robinet e plina de calcar si clor si alte "cc" aturi care incarca firul de par.
vezi ca au si sampon si masca(balsam) si ulei. dau uleiul e minunat
a, si fara placa, e pacat de Cel de sus