| Mayushi a întrebat:

Am o problema cu sunetul de la PC: Nu se aude nimic niciodata, deci nu pot sa vizionez filme sau sa ma uit pe youtube la vreun videoclip pentru ca fara sunet e chiar plictisitor. Mentionez ca inainte imi mergea sunetul, dar acum nu stiu ce s-a intamplat. Cand ma duc la Panoul de control >- Dispozitive de sunet si audio imi apare "Dispozitiv audio lipsa." Totul e gri si scrie numai "Nici un dispozitiv de redare" sau "Nici un dispozitiv de inregistrare", "Nici un dispozitiv de redare MIDI" etc. Probabil lipseste ceva dar nu ma pricep la astfel de lucruri deci daca ar putea cineva sa imi spuna care e problema si cum as putea-o rezolva as fi foarte recunoscatoare.

Răspuns Câştigător
| DBlack a răspuns:

Nu cred ca ai placa de sunet instalatahee hee atata tot. sfatul meu, este sa chemi un vecin/prieten/ruda/amic. etc. care se pricepe la PC-uri cat de cathee hee si o sa iti rezolve problema in maxim 5 minutehee hee.nu trebuie decat sa bage CD-ul cu placa de sunet, ii da un instal, un restart pc-ului si voila. daca nici asa nu merge, recomand reinstalarea windowsului... daca nici asa nu merge. schimba placa audiohee hee

3 răspunsuri:
| Bogdanux a răspuns:

Ai nevoie de driverul audio.Dar mai intai trebuie sa afli ce placa de baza ai. Poti afla cu Everest sau Cpu-z, apoi vei gasi driverele scriind numele placii pe Google si in fainal ar trebui ca primele rezultate sa te duca la pagina producatorului.Acolo vei gasi toate driverele placii de baza, inclusiv cel audio.

| sherlock a răspuns:

Verifica ca placa audio este mufata bine, daca nu rezolva reinstaleaza driverul de sunet de pe CD-ul ce il ai de la PC. Dar daca nu te pricepri e preferabil sa aduci un cunoscut sa te ajute.

| byANDREIby a răspuns:

Trebuie sa instalezi placa de sunet dar pentru asta iti trebuie un sd la ea