| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema cu sunetul leptopului: Sound recorder cannot record or play back because a sound device is nor installed.
Care e problema?

2 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Reinstaleaza driverul de sunet!

ACTUALIZARE DRIVER pentru placa de sunet manual sau automat.
Actualizare automata:
1 - Click dreapta pe My Computer (XP) sau Computer (7)
2 - Click pe Manage în meniul deschis
3 - Du-te la Device Manager / Device Manager
4 - clic dreapta pe placa de sunet (sound) si apasa Actualizare
Daca aceasta procedura nu func? ioneaza încearca sa dezinstalezi driverul? i reinstaleaza-l în mod automat.
Daca acest proces nu func? ioneaza, descarca driverul pentru placa ta de sunet manual de la producator.
In functie de sistemul tau de operare, driverul de sunet il gasesti aici:
http://www.realtek.com.tw/downloads/
Bafta!

| daassh a răspuns:

Driverul de sunet nu e instalat, sau daca e instalat ai luat un virus sau e o eroare a windows-ului si trebuie reinstalat.Succes!