| User4642673user a întrebat:

La 155 de absente in clasa a 5-a ramai repetent?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, poti ramane repetend cu atat de multe absente.
Avand atat de multe absente inseamna ca nu ai note la multe materii, ceea ce duce la corijente multiple si la repetentie.

| Furnicuta000 a răspuns:

Teoretic da dar practic...nu o sa lase nimeni un copil de clasa a 5 a repetent pentru ca a fost inconstient si nu a dat pe la scoala. Daca acum faci asa, la liceu cred ca nici nu o sa-ti cunosti colegii. Du si tu scutiri sa mai scapi de absente, o sa-ti scada nota la purtare, dar asigura-te ca nu mai ajungi in situatia asta

Răspuns utilizator avertizat
| Madaxo97 a răspuns:

Doamne dar ce ai făcut de ai atâtea absențe, mergi la școală, asta e singura ta datorie de copil, altceva nu ai de făcut. Dacă rămâi repetent sau nu, tine de noroc acum, depinde dacă vor profesorii, directorul, sa mai motiveze din ele si sa iți pună note ca sa treci

| just4ubr2015 a răspuns:

La atatea absente te dadeam afara din casa si de la scoala