| GeO_2554 a întrebat:

Am o problemabig grin.sunt o fire cam vulganica... daca ma enervez explodez pur si simpluhee hee...chestia e ca ma enervez cam greu...cum pot sa ma calmez in astfel de stituatii?

mersi:*

Răspuns Câştigător
leonardk
| leonardk a răspuns:

Vulcanica! Totul depinde de tine. Sa te gandesti inainte de a izbucni ca un vulcan, la urmarile izbucnirilor tale. Cu siguranta regreti apoi ce ai produs prin izbucnire si de obicei nu se prea pot repara multe in urma izbucnirilor. Gandeste inainte de a actiona!

7 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

Aminteste`mi sa nu ma cert cu tine laughing

| JustMeFlory a răspuns:

Si eu sunt la fel! Nu as vrea sa vada nimeni o cearta intre mine si gagica'miu!straight faceTrebuie sa gandesti pozitiv, sa te gandesti ca totul va fi bine etc.si daca ai ceva cu o persoana mai bine astepti sa fii cu ea intr'un loc privat si dupa poti exploda ca sa zic asa.trebuie sa invatam sa ne abtinem pentru ca dupa oameni ne vor considera niste isterice!straight face

| pepe a răspuns:

Incearca muzica clasica sau daca gasesti la cineva muzica traditionala americana (indiana).

| ellene a răspuns:

Vai Geo crede-ma ca si eu sunt "in curs de vindecare". Multa lume imi zice ca sunt de-a dreptu' isterica si incerc sa fac ceva sa nu ma mai enervez asa...problema e ca mie nu-mi ia mult sa ma enervez si "explozia", "scena" in sine dureaza suficient laughing. Apoi imi trece, iert si chiar uit foarte repede. Poate ca e mai bine asa (sau mai moderat un pic big grin) decat sa tii toata supararea si furia in tine. Stiu multe persoane care sufera din cauza asta; dupa o anumita varsta o iei razna, asa ca da frau liber frustrarilor dar din ce in ce mai "cizelat". Bafta si tie

| GeO_2554 explică:

@JustMeFlory...da.in locuri private...eu sunt o fire mai linistita... dar cand ma enervez explodez pur si simplu.si toti isi formeaza o parere gresita. da trebuie sa ne abitinem...+ ca sunt si incapatanatalaughing

| seriFos a răspuns:

Nu te mai inerva deloc!winking...big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Respira, inspira inainte sa spui ceva....la mine merge.
Sau gandeste de 2 ori inainte sa spui ceva, tonul sau modul in care iti alegi cuvintele conteaza foarte mult. Poti spune acelasi lucru in alte propozitii incat sa nu pari "vulcanica" sau "a dracu" big grin
Si asa poti "scoate" cuvintele/frazele pe care le-ai putea regreta dupa.