| anonim_4396 a întrebat:

Am o "problemă". de "Loverealălaughing)". in fine, nu ştiu ce să cred.
Prin iarnă. mă uitam după un băiat, nu pot sa zic că-l plăceam.oh go on.pentru. că în timpu ăla am fost cu un idiot care m-a "dăramât"oh go on. faza e că asta m-a facut sa plang cum nu am mai făcut-o niciodata. Şi acum l-am uitat.credeti-mă! Îl urăsc mai mult decat orice miscă pe pamant.laughing
Aşa, deci. faza e ca prin mai-iunie a inceput să-mi placă acel baiat foarte tare [ăla din iarnăhee hee]. intr-o zi, prin mai, in pauza la scoală, m-am uitat la el parca fara sa vreaulaughing. şi i-am zambit timid, fără să vreau şi, surprinzător, mi-a zambit şi el timid.si a lasat capul in jos(era singur pe hol)love struckde atunci, mereu când trecea pe langă mine, sau chiar daca era la departare, mă privea cu, coada ochiului, dacă vedea că intorc si eu capul să mă uit, se intorcea repedelaughingDeci, am facut rost de id-ul lui, el nestiind ca este al meu.happy. Am vorbit chestii banale gen 'salutlaughing'faza e ca pe la încputul vacantei, dupa vreo săptamână l-am salutat pe mess(tot asa, nu stia că sunt eu.). şi el mi-a spus salut, l-am intrebat ce face, el:bine, tu? i-am zis ca"bine, mă plictisesc.si m-am gandit să salut unele persoane din listă"a zis o chestie care m-a cam deranjat"si ce, vorbeşte cu ei, nu cu mine"Bine. Mi-am cerut scuze, şi na, nu am mai vorbit cu el pană acum 2 săptamani, când love struck. mi-am pus hi5-ul la status si m-a rugat sa mi-l scot de pe privat.love struck.asta am facutlaughingşi.cand a vazut cine sunt. a inceput sa vorbeasca altfel.sa-mi spuna tot felul de nimicuri care pentru mine insemnau foarte mult.love struck.hee hee. nu stiu ce sa cred el este mai mare decat mine cu un an.love struck.nu este tipul ala de baiat rau.happyeste cuminte.invata bine.cu 9-10 in teze. dar nu conteaza asta.si.are fata aia de ingeras.brunet.cu ten alb si ochi albastri.hee hee. nu am DELOC curaj sa vorbesc cu el.:-s.deci DELOC.tremur toatălaughinglaughing. eu, doar abia astept sa treaca timpul.sa fiu in scoală cu el.love struckla liceuI don't want to seelaughing. stiu prea bine de la niste prietene, sau din câte am observat eu, că este timid.mama lui este decedată:-s aa, şi l-am mai vazut si cand plecam acasa de la scoala că mă privea pe 'furis' şi întorcea capul repede.nu ştiu ce sa cred.
scuze, ca am scris prea mult.nu am vrut sa va plictisesc şi, SCUZE DACA AM SCRIS UNELE CUVINTE GRESIT. M-AM GRABIT! happy
[sper sa ma intelegeti].hee hee

4 răspunsuri:
| AshuraElric a răspuns:

Frumos romanul(mult ai mai scris)eu ce sa inteleg din asta(il placi prea mult)laughingCe dragut (ma refer la baiat)rolling on the floore trecut de 00:00 deci crede-ma logica nu-i de mine la ora astabatting eyelashesintra in vorba cu el (in realitate)intreaba-l chestii usoare ca apoi sa-i spui "Mai vorbim..."deci caracterul baiatului e total adorabil (si crede-ma nu spun asta foarte des)vezi sa nu-l ranesti (nu ma intereseaza cum anume)laughing ca vin dupa tinebatting eyelashes...imi pare nespus de rau pentru mama lui, chiar nu stiu ce m-as face fara mama langa minesad

| DeeVee a răspuns:

E ok. tipul te place happy. si daca e timid ar fi mai bine sa intri u prima in vb cu el happy Nu te'ar refuza tongue.Trebuie doar sa ai incredere in tine, atunci va fi floare la ureche happy

Baby.ShiNe

| seby19 a răspuns:

Daca e baiat educat eu zic sa incerci sa faci tu primul pas.
Sunt destule semne ca te place si el. Nu e ca si cum ai incalca o lege.
Daca nu, roaga o prietena sa ii explice situatia.
Sau cand il vezi singur pur si simplu da-i un sarut si vezi cum reactioneaza.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu zic sa nu ii dau un sarut pe furis daca zici ca e timid, ar putea reactiona urat si pe urma ar putea sa se dea mare la prieteni ca uite ba, si altele. Cel mai simplu ar fi sa mai vorbesti cu el, sa ajungeti la stadiul de prieteni.Cand il vezi prin scoala spune-i un buna afisand un zambet dulce, o sa-i placa. Daca te priveste pe furis, te place.Deci,daca e si brunet cu ochi albastrii, sari pe el! laughing)