| NumelePublicExista a întrebat:

Am o problema destul de mare care trebuie cumva sa o rezolv.Am adus o tigara electronica la scoala acum cateva zile si intr-o pauza niste colegi au folosit-o si directoarea a venit in clasa ca un prof i-a spus. Problema e ca m-a chemat pe mine si pe seful clasei cu parintii la scoala amandoi am venit singuri deoarece eu nu le-am spus parintilor mei nimic de toata faza si am vrut sa vad daca nu pot rezolva singur fara ca ei sa afle.Ne-a pus sa ii povestim toata faza si dirigu zice ca vrea sa-mi vada parintii la scoala sa vorbeasca despre asta si cu ei.Cica la consiliu o sa se aduca in discutie faza si ar vrea parerea parintilor mei in legatura cu situatia...a mei nu stiu ca fumez si am 2 zile sa clarific situatia cu ei. Stiu ca crea mai buna rezolvare e sa le spun direct si nu mi-e frica ca o sa ma certe ci de cat de dezamagiti o sa fie avand in vedere ca ei nu fumeaza si asta e prima mea abatere de cand sunt la liceu.Ei nici nu-si puneau problema de absente si acum in cel mair rau caz o sa am nota scazuta cu 1 pct la purtare de pe a 9a pana acum pe a 11a nu am avut nici macar o mustrare verbala si profi ma cam plac deci de nota nu-mi fac griji doare de modul in care le dau vestea...