| Joyfetih a întrebat:

Am o problema destul de serioasa, am bac-ul in iulie iar eu nu am invatat nimic pana acum.Am nevoie de niste sfaturi cum sa invat ca sa il iau.Nu vreau sa imi tineti morala ca nu am invatat pana acum.Am nevoie de o metoda care sa imi fie de ajutor pentru ca mai cunosc cazuri care s-au apucat tarziu de invatat si au luat bac-ul.Deci spuneti-mi niste ponturi.Sunt la profil uman, nu dau bac-ul din mate.

1 răspuns:
| teajutcumpot a răspuns:

Pontul zilei: invata! Apuca-te de invatat! Orice din materia de studiu, numai apuca-te!

Scurtaturi in viata nu prea exista.

Da, poate iei bacul, dar poate nu-l vei lua cu nota pe care sunt sigur ca ai fi putut sa o iei daca te apucai de mai mult.

Succes la invatat!

Cu drag.