| ionut75 a întrebat:

Salut,cum fac sa invat mai repede materia de bac la geografie? Au mai ramas 2 saptamani,pot spune ca-s cam bata, am avut o profesoara de geografie care nu prea dadea pe la ore,dar si cand dadea nu intelegeai mai nimic de la ea, era genul de profesoara pusa pe scandal. Sfaturi, solutii, idei?
Va rog, nu ma judecati ca m-am apucat tarziu de invatat la geografie, am nevoie de ajutor.

3 răspunsuri:
| Depoka a răspuns:

Eu îți voi spune cum functioneaza la mine. In primul rând, sa nu lasi pe maine ce poti face azi. In al doilea rând învăța la birou sau la masa cu pix si foi + materia. Scrie, citeste si repetă. Ce ai invatat in prima zi repeta si în a două si tot asa. Baftă!

| ArthurWarner a răspuns:

Baftă, si nu te descuraja daca nu iti este ca dai din nou la toamnă! laughing)))

| ArthurWarner a răspuns:

De invatat in 2 saptamani nu vei putea ca nu degeaba avem geografie 4 ani puteam sa avem doar un an cum este logica si psihologia. Începe si invata poate te ajuta Dumnezeu sa iti pice ceva ce stii iar dacă nu dai din nou la toamnă. Multa bafta!