| Joyfetih a întrebat:

Mai am o saptamana pana la bacalaureat, sunt la profil uman si nu stiu absolut nimic la istorie, cum as putea invata si ce sa invat ca sa pot lua macar nota 5? Nu am nevoie de morala cu " de ce nu ai invatat pana acum " am nevoie de ajutor!

4 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Practic, ai nevoie de 4 puncte.
Vezi care exerciții ți se par ușoare și care ar acumula acele 4 puncte. Uită-te pe variante mai vechi și vezi în general cam ce se cere. Îți faci câteva scheme, notițe etc și le înveți.

Puteai sa întrebi de asta macar saptamana trecuta dacă pana acum... nu ai avut timp.

| aXy99 a răspuns:

Ai suficient timp la dispozitie sa inveti pentru a lua 10.

| aXy99 a răspuns:

Nu stii materia pentru bac? Nu ai o carte de sinteza sau macar notite in caiet? Subiectele sunt usoare, poti lua 6 doar daca esti atent la cerinte si la textele date, ai raspunsurile in ele.

| RobertMoon a răspuns:

Rezolva variante ca sigur te descurci sa rezolvi de un minim 5, primele doua subiecte sunt de bebelusi, chiar daca nu inveti nimic tot le poti rezolva.