| Viviana89 a întrebat:

Am o problema foarte mare,sora mea mai mica este foarte neincrezatoare in fortele proprii, nu-i place cum arata nu stiu ce sa fac deja cu ea Dati-mi va rog un sfat

Răspuns Câştigător
| copiladolescent a răspuns:

In ce relatii esti cu ea? in ce relatii esti cu prietenii/prietenele ei? eu in locul tau, daca ar fi vorba de surioara mea, as face un filmulet in care mai multi dintre prietenii si chiar rudele ei sa spuna parerea lor despre ea, ganduri frumoase si sincere care sa o faca sa se simta speciala si iubita. Astfel poate sa vada cadoul acesta oricand se simte invizibila si sa realizeze cine este. Poti sa ii daruiesti filmuletul dupa o zi sora-sora in care sa o ajuti sa faca ceva ce si-a dorit de mult. Acorda-i mai multa atentie, in general fratii mai mici sunt flatati de aceasta chiar daca nu marturisesc iar lumea ta "mare" ii pare mult mai fascinanta. Aveti grija de voi, te felicit ca vrei sa iti ajuti surioara.

2 răspunsuri:
| Cosmin1I a răspuns:

Ma bucur ca iti consideri problema FOARTE MARE.:p poate ar trebui sa ii oferi surorii tale incredere ..sa vorbesti cu ea despre viata/baieti si asa mai departe, sa ii arati ca este cineva langa ea cand are nevoie, daca nu da semene de revenire atunci e doar un moft al adolescentei pe care o are orice persoana.

| nutzic a răspuns (pentru Cosmin1I):

Discuta cit mi mult cu eahappy