| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema grava.Eu imi urasc parintii nu stiu de ce dar pot sa moara si eu tot nu simt nimic pentru ei sunt bun dar eu nu pot simti nimica nu ii iubesc mai un pic ii urasc.Dar asta nu e problema problema e ca cand ma vad suparat ma intreaba de ce esti suparat si de ce si iar de ce nu inteleg doar nu pot sa fiu tot timpul fericit nu nu sunt nebun, sunt trist si eu am viata mea personala.Cum as putea sa ma descarc de toate imi vine sa plang adesea si as vrea in bratele cuiva sau sa vorbesc cu cineva liber sa-i spun tot ce am pe inima.Cu cine vreau raspunsuri cu prieteni/prietena(nu am inca dar peste 1 luna cred ca da) cu cine sunt disperat. Vreau sa vb liberrrrrr. Funda celui care imi raspunde.

8 răspunsuri:
| 116111 TelefonulCopilului a răspuns:

Buna,

Hai sa stam de vorba. Vrem sa te ajutam sa-ti fie mai bine.
Asociatia Telefonul Copilului poate fi partenerul tau de discutii sau poate fi prietenul tau atunci cand te confrunti cu o problema. Confidentialitatea este cuvantul cheie in relatia ta cu serviciul Telefonul Copilului, oferit de organizatia noastra.
Apelul catre 116 111 este gratuit din retelele Romtelecom si Cosmote, de luni pana duminica, in intervalul orar 08.00 – 00.00. Mai multe poti afla si la: http://www.telefonulcopilului.ro/intrebari-frecvente
Pentru ca problemele cu care te confrunti reprezinta subiecte delicate si te-ai putea simti in largul tau mai degraba in mediul online, te indrumam sa ne transmiti mesajul tau la telefonulcopilului@telefonulcopilului.ro

Asteptam sa te ajutam!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mergi la psiholog.

| SoreMihalacheSorina a răspuns:

Pai, parintii care te-au facut sa ii urasti? Ciudat! Asa, dar cand o "sa moara" o sa-ti para rau pentru ce ai zis. Si eu zic, sa te apropi de, ei, si lor sa le spui ofurile, asta este solutia, doar parintii te pot ajuta! Sau du-te la un psiholog.

| Skumpic_Bobokel_1998 a răspuns:

In primul rand mai invata sa scrii ca nu se intelege nimic din ce zici tu si de aceea nu te pot ajutawinking

| sangrela a răspuns:

:'(Pacat iti spot spune ca ii urasti, dar asta nu ma priveste pe mine. dupa mine as zice sa iti faci o prietena sau prieten si sa te descarci pana nu patesti ceva. Ai grija cum iti alegi prietenii! happy bafta, ai grija de tine!

| daianutadaia a răspuns:

Dp mine fii calm si spune-i unui amic tot ce simti

| lupusor96 a răspuns:

Poti sa-mi spui mie tot,,, cu mine poti vorbi liber,,, si sa shtii ca si eu am aceeashi problema cu parintii((