| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU.
Stiu ca asta o sa fie o intrebare ciudata.
Dar vreau sa ma ajutati.
Am o stare foarte proasta.
Ma simt trist si suparat.
Am inceput sa urasc lumea fara motiv chiar si prietenii sad.
Bine uneori imi urasc prietenii.
Si nu stiu de ce am o ura asa de mare pe mine.
Uneori ma intreb ce rost are viata mea.
Uni prieteni stiu ca sunt trist si imi zic ca nu e bine cum gandesc si trebuie sa fiu fericit.
Dar eu nustu de ce nu i pot crede.
Si incep sa cred ca nu o sa fiu fericit si toata lumea ma uraste si eu trebuie sa i urasc din ce in ce mai mult pana ma vor lasa in pace.
Uneori imi imaginez o voce in cap care spune ca nu o sa fiu fericit nici o data.
Eu de cele mai multe ori zambeam de raul altora nu stiu de ce.
Pana si in clasa la mine imi spun ca esti nefiricit ca am o fata de zici ca nu am chef de viata.
uni colegi isi bat joc de bine pentru ca am o problema fizica, sunt slab.
Si eu nu vreau sa vorbesc cu ei despre asta si le spun ca sunt plictisit.
Eu cand stau cu prieteni par normal ca nu vreau sa afle cine sunt cu adevarat.
Ma poate ajuta cineva?

6 răspunsuri:
| sappy a răspuns:

Criza adolescentina, trece cu varsta!

| LoveSleep a răspuns:

Ori te ajuți singur, ori un psiholog, e decizia ta.
Gândește-te și determină cauza care te face să te simți așa. Evit-o, înlătur-o și vei fi bine. Ieși în oraș, distrează-te și uită de toate, n-are rost să-ți bați capul aiurea. Baftă.

| OldSoul a răspuns:

Salut, solutia e sa fii optimist, cand iti mai vin astfel de ganduri gandeste-te la cei ai tu si la ce nu au iei, si in modul acesta ar trebui sa iesi din depresie.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da. Uita de tot. Daca nu mai stii nimic nu mai ai ce ura.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Problema pe care o ai s-ar putea sa fie anxietatea..care va trece in cateva saptamani, e ceva trecator, si eu am patit, stai calm

| Claudia333 a răspuns:

Incearca sa-ti iesi din stare, sa nu mai fi asa. cu ura nu rezolvi nimic. daca nu reusesti sa scapi de starea asta mergi la un psiholog, nu e nicio rusine!:*