| ioa_9738 a întrebat:

Am o problema grava! prietena mea mi-a zis ca a inceput sa bea cate doua pastile de tusin cu vodka si ca au efect de drog. acum face asta cam des. ce vreau eu sa stiu : ii poate afecta sanatatea

5 răspunsuri:
| InoTkd95 a răspuns:

Depinde si de varsta daca e mai mica de 15 ani o poate afecta foarte grav. Si chiar daca e mai mare tot o afecteaza. Dupa cum a zis si PreaSeXyCaSaFiuLight trebuie sa ii informezi parintii dar sa le spui sa nu o certe sa vorbeasca frumos cu ea, calm pentru ca altfel poate cadea intr. o depresie. Sa incercati sa informati persoanele care vand vodka si pastile si de unde stiti ca se duce mai des sa nu ii mai dea pentru ca este spre binele ei. Succes

| Adoniaa a răspuns:

Daca e cea mai buna prietena a ta atunci ar fi bine sa o opresti, daca nu se poate, anunta cat mai repede pe cinevabig grin

| cOnTexT a răspuns:

Daca chiar tii la prietena ta, informeazai parintii pentru ca nu e de joaca! Sincer. Sau chiar autoritatiile

Răspuns utilizator avertizat
| ioa_9738 explică:

Ea e mai mare decta mine cu 2 ani jumate. are 16 ani. nu pot anunta autoritatike pentru ca tusinul e un medicament legal si nu stiu cum as putea vorbii cu parintii ei