| ERMO a întrebat:

Am o problema.Imi place foarte mult basketul si as vrea sa joc zilnic cate 2-3 ore, dar sunt clasa a 8-a, e ultimul an de gimnaziu si trebuie sa ma concentrez. Cum ar trebui sa-mi fac orarul pentru a avea timp pentru invatat basket, scoala etc, tinand cont ca eu intru la scoala la 8 dimineata si ies la 2 de obicei? Chiar imi place basketul si din a 9-a vreau sa ma duc la un club, nu m-am dus de anul asta tocmai ca sa nu imi ocup prea mult timpul liber? CE SA FACCC?

Răspuns Câştigător
| Niros19 a răspuns:

Pai ar trebui sa iti faci majoritatea temelor apoi te poti duce sa joci cand te intorci esti obosit normal deci daca nu iti raman teme multe le faci si mai ai si timp de invatat te sfatuiesc sa incerci sa faci ceva si in timpul petrecut in clasa asa o sa ai mai mult timp de invatat dar trebuie sa stii ca e timp cand te distrezi si cand e sa inveti

1 răspuns:
| JohnSimon1983 a răspuns:

Salut.

Personal te-as sfatui ca in timpul liber sa joci basket sau sa te antrenezi. Daca vrei sa ajungi jucator profesionist de basket in locul tau mi-as dedica tot timpul liber. Normal scoala vine pe primul loc dar mai tarziu ma tem ca nu o sa poti fi cu "amandoua". Va trebui sa decizi ce vei urma. Sper sa te ajute acest raspuns.