| LoRdSaN a întrebat:

am o intrebare,sunt a sapte si nu invat cel mai bine la scoala dar nici cel mai rau,eu daca nu voi da la toate probele de la bacaoloreat am sanse sa intru la academia de politie daca ar trebui sa am diploma la o materie anume(mate,romana, enghleza) la care ar trebui sa ma ocup cel mai mult si am timp destul oare sa recapat tot timpul in care nu am invatat? Dau fund!

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Mai ai mult pana la sustinerea admiterii la Academia de Politie, trebuie sa termini liceul si sa obtii diploma de bacalaureat.
N-avem de unde sti din ce se va da admiterea peste 5 ani. La ce se da acum poti afla de pe site-ul oficial al Academiei de Politie, uita-te la Admiterea 2015 sau 2014, daca nu s-a afisat inca pe anul acesta.

3 răspunsuri:
| lindemona a răspuns:

Buna,

Daca vrei sa dai la Academia de Politie, ai nevoie de gramatica limbii romane, istorie, engleza si sport. Este foarte important sa inveti, mai ales la aceste materii, daca iti doresti cu adevarat sa mergi la Academie. Fara efort si perseverenta nu vei obtine niciodata un job bun si pe termen lung.

| corolav a răspuns:

Așa cum scrii tu românește precis ai să ajungi în grupul celor 5 care înșurubează un bec. Unul stă pe o masă și cu mîna pe becul din fasung iar ceilalți 4 învîrt masa.

| cristyardy007 a răspuns:

Ia meditatii la engleza mate si romana si cu ajutorul unui profesor vei recupera toata materia si exersati pe probleme. si intrii daca inveti