| Chocolate a întrebat:

Am o problema...imi vine somnul seara pe la 10-11 si apoi imi sare, nu mai am somn...si ma pun sa ma culc in jurul orei 2 noaptea si adorm tot pe la 5crying
ce sa fac?worried...nu e bine pentru sanatatea mea

Răspuns Câştigător
| afrodita17 a răspuns:

Am aceeasi problema ca si tine...de cand a venit vacanta.adorm pe la 6, 7, dimineata si ma trezesc pe la 4\16.amiaza...chiar nu-mi face placere...si caut diferite remedii...de exemplu:am avut o ''noapte alba'', pe la 7 am adormit. mi-am pus ceasul sa sune pe la 9.si desi eram rupta de somn si radeam ca o nebuna... m-am intalnit cu o amica si am iesit in oras...pe la 8 seara imi cadeau ochii in gura de somn si m-am bagat la somn, bucuroasa de gandul ca am reusit sa adorm ca oamenii normali...insa...pe la 3 dimineata m-am trezit .eram ''fresh'' .si nu mai puteam adormi la loc. .si iata-ma acum .cu acelasi program...de ''noapte''.winking
eu ti-am zis de ''povestioara''mea... poate te va ajuta pe tine.winking succes!

9 răspunsuri:
| Encore a răspuns:

Lasa ma ca stiu cum e sa stai 3-4 ore in pat pana adormi laughing... da nu cred ca e o problema neaparat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu faci nimic. E din cauza tineretii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu de obicei cand nu pot sa adorm caut un film bun la tv... iar dupa scurt timp mi se face somn... daca stai pe ganduri inainte sa adormi fi sigura ca nu ai sa adormi usor...asak cauta un film inainte sa te culci dar sa iti para interesant sa te poti concentra la film si garantez ca vei adormi...si eu asa eram ma tot gandeam la prietena mea la ce voi face ziua urmatoare si tot asa si pana dimineata nu adormeam ...incearca ce ti-am zis euwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poy oamneilor nu e bine pentru sanatate sa ai tv in camera si nici mobu sub perna tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am si eu aceeasi probleme ca somnul si in vacante ma obisnuiesc sa ma culc la 4-5 si ma trezesc la ora 16... asi ave cateva metode pentru. somn = sa te trezesti devreme pentru. ca o sa iti fie somn mai devreme, sa faci un dus inainte de culcare, sa te pui in pat si sa citesti, sa faci mult efort ziua si seara iti v-a fii somn, sa inchizi ochii si sa te gandesti la ceva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am aceeasi problema nu pot sa adorm deloc.Deabia pe la 5-6 reusesc sa adorm.Iti sugerez sa pui un film 'bun' (adica ceva interesant). Sigur dupa ce te concentrezi la el o sa adormi.Merge iti garantez.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu mi-am dat seamana K, cand am ce face nu ma ia somnu. Dar daca chiar ma plik imi cad ochii de somn! daca iti gasesti o activitate care s ate preocupe intens nu o sa adormi!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dormi de la 9!

| soul2soul a răspuns:

Buna, pentru sanatatea ta nu este bine deloc deoarece trebuie sa dormi cam 8 minim 7 ore pe noapte, incearca sa dormi cu televizorul aprins si cu sonorul dat incet, si poate vei adormi mai repede, Pa