| anonim_4396 a întrebat:

Buna prieteni big hug
Am si eu o problema sad
Seara nu pot sa adorm, si daca adorm, adorm foarte greu.
Imi vine somn si in momentul cand ma pun in pat somnul dispare. Am momente cand stau 2 ore treaza, si cu greu reusesc sa adorm pe la maxim ora 2.
Ce sa fac sa adorm si eu ma repede.sad?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| aLiaLi a răspuns:

1 sfat ar fi sa iti consumi energia in timpul zilei, e normal sa nu ai somn daca corpul tau e invadat de energie neconsumata happy Incearca sa faci miscare, sau sa faci un sport in timpul zilei, ceva sa iti consume energia excesiva.

5 răspunsuri:
| doctoressa a răspuns:

Incearca sa bei un ceai de plante (tei, de exemplu) indulcit cu miere, seara, inainte de culcare. Mai multe remedii naturiste pentru insomnie gasesti aici: http://www.i-medic.ro/remedii/remedii-naturiste-pentru-insomnie

| NoNameJunior a răspuns:

Buna,@DouaPunctDlaughing
numara oi.asa te vei plictisi si vei adormi.
bea o cana cu lapte inainte sa te culci.laptele cica te face sa dormi mai bine.
incearca-le pe amandoua.Bafta!

| Lisadream a răspuns:

Trezeste-te devreme! pe la 6 de exemplu

| DouaPuncteD a răspuns:

Problema e ca eu de obicei beau foarte mult ceai in timpul zilei
[PS:urasc laptele]. Sincer seara inainte de culcare nu am incercat.O sa incerc kiss.