| LauraG3 a întrebat:

Am o problema la PC. Nu mai primeste curent. Cand il aprind poreste o secunda apoi se stinge. Ventilatoarele functioneaza. Care este problema? Cam cat va costa reparatia?

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate e o problemă la cablul de alimentare.

| timeOUT a răspuns:

Vezi sa nu ai blocat butonul de POWER de la unitate ala mare... daca nu este blocat, uitate la sursa sa fie apasat bine putonul spre I (on), sau poti sa ai un scurt. pretul depinde de ce te afecteaza, ai putea sa dai max 1000lei, in cazul in care ti s-a ars placa de baza cu tot cu componente. sau 50 lei pentru o sursa noua (sau nimic daca ii gasesti problema), Funda? big grin