| XtremeIonut a întrebat:

[FUNDA] Desi primeste curent computerul nu se porneste, beculetele se aprind, de la butonul de start, DVD WR-ul si de la cablul de internet, la fel si mouse-ul si tastatura, toate ventilatoarele merg, dar ecranul nu porneste, si aa da, nu se opreste la o secunda dupa ce lkam pornit, continua sa mearga dar ecranul tot nu porneste, de ce ar putea fi vorba?

Răspuns Câştigător
| Goldenboy97 a răspuns:

Scoate procesorul din socket si pune-l la loc ai grija sa il pui corect, are un fel de sagetuta intr-un colt la fel si socketul. Asa a patit si un prieten de al meu azi si am reinstalat procesoru si a mers.

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Deschide monitorul.Acum cum ai intrat pe site?

| XtremeIonut explică (pentru darrio2007):

Mai tentativa de umor, s-a inventat m.tpu.ro, poti pune intrebari, dar nu si raspunde sau da funda...

| Jackster a răspuns:

Vezi daca placa video e introdusa cum trebuie in placa de baza.

| Oboro a răspuns:

Poate ți s-a stricat monitorul încearcă sa îți conectezi un alt monitor la calculator.