| Alexutzapoopuic a întrebat:

Am o problema la scoala legata de un baiat care tot isi bate joc de mine... ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| Neimportant a răspuns:

"Bătaie de joc", asta le place unor şmecheri să facă. Pentru început încearcă să vorbeşti cu băiatul ăla să vezi ce motive are să se comporte aşa. Dacă nu merge cu frumosu, ar trebui să-l ataci şi tu. Prin acest mod nu vorbesc de pumn, picior sau palmă, ci prin vorbe. Dacă te vede că eşti şi tu tare în gură, sigur o să zică că nu-ţi poate face faţă. Dacă nu merge nici aşa, vorbeşte cu diriginta sau dirigintele tău...sigur va face ceva. Dacă nici asta nu funcţionează, îi poţi spune aşa "Bătaia ta de joc nu valorează nici 2 lei pentru mine. Faci ce vrei deoarece nu-mi pun mintea cu tine. Dai dovadă de infantilitate curată... când ai de gând să te schimbi, mă poţi căuta însă până atunci nu mă băga în seamă sau chiar dacă o s-o faci nu o să-ţi dau importanţă"!

5 răspunsuri:
| Esperança a răspuns:

Sa il ignori. Ignoranta si indiferenta dor cel mai tare! Daca vede ca nu il bagi in seama va inceta si el. Dar daca ii dai satisfactie va continua. Deci ignora-l!

| MoreFun a răspuns:

Câteodată cel mai bine e sa-l ignori.

| PattyxPaty a răspuns:

Sall! Pai ai putea sa ii spui ceva de genul :"Auzi, frate, cand esti tu perfect ii poti comenta si pe ceilalti!" sau pur si simplu nu il bagi in seama si pana la urma el va inceta! Funda?!(daca vrei)batting eyelashes

| Alexutzapoopuic explică (pentru PattyxPaty):

Faza e ca eu incerca sa il ignor de vreo 2 luni! dar nu vrea sa ma lase si din vina lui toti ceilalti cred ce ce spune el... da eu ce i-am facut?

| Pisyreamary22 a răspuns:

Ce'l mai fain si usor mod happy Nu il baga in seama sa vada ca nu iti pasa de ce zice ell si eu fac asa:* Fundita?