| Upz0r3 a întrebat:

Am o problema mare cu emotiile. faza e ca atunci cand am emotii am un mers aiurit si ciudat tare(de ex: merg pe strada si ma intalnesc cu fosta iubita sau la scoala cand ma scoate la tabla la o anumita profa dusa rau desii am invatat o saptamana intreaga cand m-a scos am uitat tot), ma inrosesc la fata, imi tremura vocea, vorbesc fara nicio logica sau nu stiu ce sa zic. Cum as putea sa-mi controlez emotiile? Sau macar daca ma emotionez sa numai am si reactiile alea.Mentionez ca nu sunt genu om izolat sau fara prieteni, sau fara sa ies din casa, cu ei ma port foarte normal dar in situatiile de mai sus plus inca altele o dau in bara.

3 răspunsuri:
| a răspuns:

Cu timpul o sa iti treaca aceste temeri\emotii.
Invata sa le infrunti cu zambetul pe buze!
Bafta!

| DemonvsAngel a răspuns:

La fel eram si eu. Dar tot timpul cand raspundeam nu ma uitam in ochii lor si imi imaginam ca langa mine e cea mai buna amica sau ca ei erau niste furnici.Incearca sa fi mai prietenos mai deschis. Daca vrei sfaturi spune-mi. Pe mine ma cheama Alex

| fuckyounniga a răspuns:

Respiră adînc și uită de lume fii tu însuții, fii încrezut în tine și nu te gîndi ce faci ty de obicei (că te emoționezi și...) yită fii ty și lucrul pe care trebu să îl faci.