| Rdd45 a întrebat:

Am o problema, sa nu radeti, imi e jena sa stau descult langa altcineva sau noaptea cand vreau sa dorm fara sosete ma trezesc pe la mijlocul noptii. De mic am fost obisnuit sa stau cu sosete si acum vreau sa scap de ele. Cine a avut o astfel de problema sa imi zica ce a facut sau cum a rezolvat asta. Dau funda pentru cel mai bun raspuns

Răspuns Câştigător
| Depoka a răspuns:

Buna! Poti începe prin a sta desculț ziua, iar noaptea cu sosete ( pentru a nu te trezi si a-ți strica somnul). Măcar câteva ore. În weekend, cand poti dormi până mai tarziu, dormi fără șosete, iar ușor, ușor te vei acomoda fără ele, cu toate ca vine perioada de iarna, dar mai este timp până atunci.

2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Noaptea simțim nevoia de o protecție suplimentară pentru securitate personală.
Am o idee, de testat.
Într-o seară să dai o șosetă jos, și să păstrezi doar una. Faci asta timp de o săptămână.
Apoi renunți la ambele.

| Andreeush a răspuns:

Încearcă să stai desculț ziua măcar câteva ore.