| anonim_4396 a întrebat:

Va rog ajutati-ma cu un raspuns: dihorul meu (nu radeti) are o problema - are gaze. Nu pot sa mai dorm noaptea cu el in pat. Nu stiu daca ati mai intalnit o astfel de problema, dar e ingrozitor. Ma gandesc sa scap cumva de el, eventual sa-l eutanasiez...sad Daca are cineva o solutie pentru problema mea, va multumesc anticipat...

Răspuns Câştigător
| viorel2c a răspuns:

Daca-i extirpi glanda ce produce miros trebuie sa-i schimbi si numele.Stiintific dihorul se cheama Mustela putorius.In orice caz intra aici: http://www.animale.ro/articole/dihorul--animal-de-companie

9 răspunsuri:
cristian
| cristian a răspuns:

Daca ai gaze in casa ai mare grija sa nu aprinzi lumina.
Deschide larg ferestrele si suna la numarul de urgenta 112 sau anunta e on gaz.

| andreutz a răspuns:

Pai ce ii dai sa manance? asta ar fi cauza pricipala...schimba-i meniul happy

carla
| carla a răspuns:

Du-l la veterinar la un control.

| viorel2c a răspuns:

Era un banc:-dihorul meu doarme la piciorele mele/-si nu miroase?/-ba da dar s-a obisnuit.Nu credeam ca o sa fie o transcriere reala.

| MihaiA a răspuns:

Sincer ma mir cum sunt luate in serios niste intrebari puse de cineva care nu are ce sa faca laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Aerobicul o sa ii fac bine, miscare in ritm de muzica o sa il ajute sa elimine gazele, eventual un masaj tailandez, daca nu...schimba dieta-cereale integrale cu fructe rosii de padure si pentru a favoriza digestia un paharel de tuica inainte de mesele principale, esti sigur ca vina o are bietul dihor¿?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Se poate extirpa glanda care "produce" mirosul insuportabil

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

laughing) foarte tare... dar acum serios daca careva are un dihor care pute urat sa mearga la veterinar opereaza glanda si pe urma miroase ca o floare... cel putin eu asa am facut cu a mea... dar tin sa mentionez a mea nu avea gaze putea din cap pana la varful coditei...laughing))

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bravo! ai gasit solutia singura EUTANASIEREA ia-ti fata o pisica mai bine.