| anonim_4396 a întrebat:

Am o relatie de 4 luni cu un baiat. Intre timp ..am mai iesit cu un altul timp de o saptamana. Dupa cateva zile baiatul cel "nou "imi spune ca ma iubeste, i-am raspuns si eu, chiar daca stiam ca nu este ceea ce simt.
Il iubesc pe cel cu care am inca o relatie, dar..nu stiu ce a fost in capul meu in momentul in care m-am gandit sa ies cu altcineva.
Doar ca, ma simt vinovata, simt ca i-am frant inima baiatului "nou".
Am nevoie de niste sfaturi ..nu stiu, sunt demoralizata total.

8 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Dupa o saptamana te iubeste?

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Mai sunt si tembeli pe lumea asta. nu stiai? laughing

| Dariusuu a răspuns:

E destul de simplu.Nu-i mai da iluzii tipului cu care ai iesit o săptămână pentru că îți faci relație actuală mai grea. Spune-i că nu mai vrei să ai de-a face cu el ( cu al 2 tip) și nu-l mai căuta niciodată.

Iubire după o săptămână? Mda, sigur

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Lasate de relatii pentru cativa ani ca " clar nu e de tine.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

i-ai frânt inima celui nou? dar cu cel cu care ești de 4 luni, cum rămâne? sincer, nu meriți pe niciunul.

| horansgang a răspuns:

Din moment ce esti intr-o relatie, care dupa mine e destul de mult timp petrecut impreuna, nu iesi sa te mozolesti cu altul. daca vrei o relatie stabila ramai cu unul singur, nu iesi cu 2 odata. sau daca vrei doar aventuri, atunci doar iesi cu ei fara sa oficiezi faptul ca sunteti impreuna, de exemplu poti sa-i spui ca nu vrei relatii si aia e...
ce sa-ti mai zic... a fost prima data cand ai facut asta? daca da, atunci asigura-te ca va fi ultima data cand faci asa ceva.

| cristi10grei a răspuns:

Sincer suna-l explica-i ca ai gresit alt ceva n-ai ce face, o sa intalega spune-i adevarul pur

| Area512 a răspuns:

Stai.tu in loc sa te simti vinovata ca i-ai frant inima baiatului cu care ai fost 4 luni. spui ca i-ai frant-o celui "nou"? Doamne...
Si clar, nu il iubesti pe cel cu care aveai, pentru ca din momentul in care ai iesit cu altul s-a dus orice relatie si iubire si ce mai vrei. Spune-i celui cu care ai fost 4 luni ca ai iesit cu altul, daca te va ierta, treaba voastra, daca nu...asta e, ti-ai facut-o cu mana ta. Daca il iubeai, te gandeai de 10 ori inainte sa iesi cu altul, sau macar ii cereai parerea, daca ai putea sa iesi ca intre prieteni sau mai stiu eu, in orice caz... spune-i.