| RainbowD a întrebat:

Daca am terminat anul de facultate cu o restanta, sunt peste cel care are 2 sau mai multe restante? Mentionez ca pana in toamna se va face repartizarea buget-taxa in ordinea descrescatoare a numarului de credite obtinute in acest an universitar. Deci daca eu am mai putine credite ca altul care are 2 restante sau mai multe, voi fi in fata lui sau in spatele lui la repartizare? Ofer funda!

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| Bondarel99 a răspuns:

Cel care are mai multe restante are și automat mai putine credite. Sau depinde de importantă materiilor la care are restanta. E foarte simplu sa afli cate credite are, trebuie doar sa le calculezi pe cele de la restanta, atât.
De ex, tu ai restanta la o materie cu 4 credite, iar colegul tău are restante la 2 materii, una de 4 credite și una de 6 credite. Înseamnă ca el are mai puțin cu 6 credite decât tine.
Sau sa zicem ca el are doua restante de câte 2 credite, asta înseamnă ca el are același nr de credite ca tine și nu mai contează nr de restante in cazul asta.
Sper ca s-a înțeles.