| ZambetulNebuniei a întrebat:

Am o stare atat de "proasta"!
Nu am chef de nimic, nu am chef nici de stat.
Nu stiu ce sa fac.
Ma simt pur si simplu trist.

Ce sa fac?

3 răspunsuri:
| LifeIsColour a răspuns:

Buna,cred ca e o stare des intalnita.Fie esti plictisit, fie suferi de o depresie.Ar trebui sa discuti cu parintii tai,ori cu prietenii,iesi in oras,la un film,sau cheama-ti prietenii la tine acasa ori du-te tu la ei[bineinteles,daca primesti vreo invitatie].Si nu te mai gandi la lucruri triste, incearca sa gandesti pozitiv[stiu ca e greu, nici eu nu reusesc, insa macar incerc, incercarea moarte n-are].Fa tot ce poti sa scapi de aceasta stare...pentru ca apoi sa nu te afli intr-o situatie mai grava.

| SimonaQs a răspuns:

Relaxeazate si asculta muzica ta preferata. Sigur te vei simti mai bine. Oamenii au diferita stari atat bune cat si rele. Incearaca si remediaza starea de monotonie facand ceea ce iti place cel mai mult.

Pa Pa :*

| Karlitta a răspuns:

Da-te cu capu de pepeti.O sa fii ocupat dupa sa-ti stergi sangele de pe fata.