| Anonima975 a întrebat:

Am o teama destul de ciudata. Mi-e frica sa pun poze pe Insta, pentru ca mi-e frica ca o sa ma judece oamenii, deși eu când ma uit la o poza postata de altcineva nu ma gândesc ca o ieșit urat în poză sau ca lumina nu e buna, pur și simplu vad poza și atât. Cum pot trece peste aceasta teama? Vreau și eu sa am un profil de Insta bogat în poze. Și la fel pățesc și cu story-urile, mi-e frica sa nu ma judece lumea. Ce sfaturi îmi dați?

Răspuns Câştigător
| OldSoul a răspuns:

Nu-ti mai bate capul cu ce crede lumea, ce cred ceilalti.
Vezi tu, principalul tau critic esti chiar tu, pentru ca tu te cunosti cel mai bine, tu iti stii defectele fizice, iar asta te face sa crezi ca le observa si ceilalti, si uite asa le acorzi o importanta mult mai mare decat ar merita.
In realitate, ceilalti nu prea sunt chiar atat de atenti la defecte pe cat ai crede tu.
Trebuie doar sa prinzi putin curaj, si, respectiv sa-ti dai seama ce ii atrage pe urmaritorii tai, astfel incat sa ai un feedback pozitiv la postari.

Răspuns Apreciat de Editori
| devilshelp a răspuns:

Parerea mea e ca ai teama asa din cauza ca nu esti sigura pe tine. In primul rand trebuie sa faci o poza de care sa fii foarte mandra pentru ca tu esti persoana care trebuie impresionata, nu ceilalti. La asta trebuie sa te gandesti. Cine va fi cu tine peste 5 ani? Cu ajutorul cui ai trecut peste niste lucrurile care te-au pus la pamant? Tu esti cea care conteaza pentru ca ceilalti vin si pleaca! Iti zic eu ca atunci cand ai o parere pozitiva despre tine niciun comentariu rautacios nu te mai poate dobori. Asa ca scrie undeva toate lucrurile pentru care esti mandra de tine. Pot sa fie si foarte mici. De exemplu "Am fost ranita de atatea ori si de fiecare data am trecut peste, sunt puternica si sigur nu m-ar pune la pamant niste cuvinte rautacioase de la niste persoane care nu conteaza"

1 răspuns:
| Andreeush a răspuns:

Dacă trăiești cu frică nu rezolvi nimic.
În primul rând ar trebui să nu te mai gândești la ce spun ceilalți, lasă-i să creadă ce vor.
E problema ta ce poze postezi, ție trebuie să îți placă.