| anonim_4396 a întrebat:

Am o viata naspa.Ma simt groaznic.In fiecare zi a fac acelasi lucruri(scoala,teme,net si a doua zi iar la fel).M-am saturat, vreau sa ma schimb, dar ma tem sa nu fac mai rau decat e deja.(Ex.am vrut sa-mi schim freza(dar apoi m-am gandit ca poate nu o sa-mi stea si o sa rada ceilalti de minebroken heart(
Sunt o fire timida si rusinoasa(in compania celor pe care nu-i cunosc) si nu-mi place asta deloc...Deci ati inteles care-i problema...
Intrebarea e urmatoarea: ^Cum sa-mi schimb in *** viata, sa devin alt om, sa scap de timiditatea asta de cct^?
Va rog ajutati-ma!

Răspuns Câştigător
| ElenaGhilbert a răspuns:

Nu e adevarat, tu nu stii cu adevarat ce viata el are, poate lui i se pare naspa, dar site-ul acesta e facut ca sa ne ajutam!

Incearca sa iti faci noi prieteni, mergi la o sala de sport, indragosteste-te, pune-ti intrebarea de ce iti este frica, sorry nu stiu daca esti fata sau baiat, dar citeste, implica-te in orice ai posibilitatea, mai iesi cu prietenii, mereu sa te incurajezi, daca ai nevoie fa meditatii, etc

14 răspunsuri:
| FemeiaPisică a răspuns:

Dacă te-ai sărutat fă schimb cu un copil de vârsta ta care nu are posibilități ca și ale tale. Adică, nu poate merge la școală deoarece părinții nu își permit, nu beneficiază de internet, stă în frig și ajută în fiecare zi la treburile din gospodărie, muncește pentru niște bănuți dacă vrea să se tundă și așa mai departe.
Dacă tu te-ai săturat de viața ta, dar copii care nu au același noroc ca și al tău? Mai ai tupeul să te plângi că ai o viață ''nașpa''.
Când o să crești, iar mami și tati nu o să te mai întrețină o să trăiești după regulile tale. Să vezi atunci că o să vrei să te întorci în prezent, adică acum.
Nu știți să prețuiți ceea ce aveți, trebuie să pierdeți ceea ce aveți ca să realizați cât de impecili sunteți.

| BaNkIeE a răspuns (pentru FemeiaPisică):

Nu inteleg de ce oamenii se uita intotdeauna la ce-i mai rau, doar exista si cei care traiesc mult mai bine, dar in fine...

| AlleSss a răspuns:

Bună! Ai timp să îţi schimbi şi mediul de viaţă după ce termini şcoala. Deocamdată axează-te pe ce e mai important! Şi viaţa ta nu e naşpa, să vezi cum e când suferi de o boală şi nu merge tratamentul şi etc. Chestiile astea-s minore, bucură-te cât mai poţi

| Wehrmacht a răspuns (pentru AlleSss):

Da..suferi de o boala si nu merge tratamentul.Care o sa fie principalu' regret? Ca a fost un fraier cat a trait.Chestiile astea nu-s chestii sa o dai cu las' ca fac maine si nu e mai important sa iei niste note decat sa iti schimbi personalitatea daca realizezi ca nu poti sa traiesti asa iar la scoala nu stai 24/24, poti sa le faci pe amandoua.

| AlleSss a răspuns (pentru Wehrmacht):

E încă elev, ce e mai important? Să-şi creeze un viitor sau să-l preocupe mai mult personalitatea, vestimentaţia şi chestiile de genul? happy + din ceea ce a spus el, nu reiese că ştie cum să le combine, aşa că mai bine rămâne pe monotonia asta decât să-şi schimbe ritmul şi să nu mai poată face nimic.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Te apuci de un sport. te ajuta si fizic si psihic, socializezi, schimbi rutina zilnica

| T0T a răspuns:

Așa ești tu. Ne există să devii alt om. Schimbări poți face dar nu vor fii prea mari. Nu încerca niciodată să fii ceea ce nu ești.

| 116111 TelefonulCopilului a răspuns:

Buna,

Hai sa stam de vorba. Vrem sa te ajutam sa-ti fie mai bine.
Poti primi ajutor specializat in mod gratuit.
Asociatia Telefonul Copilului poate fi partenerul tau de discutii sau poate fi prietenul tau atunci cand te confrunti cu o problema. Confidentialitatea este cuvantul cheie in relatia ta cu serviciul Telefonul Copilului, oferit de organizatia noastra.
Apelul catre 116 111 este gratuit din retelele Telekom, de luni pana duminica, in intervalul orar 08.00 – 00.00. Mai multe poti afla si la: http://www.telefonulcopilului.ro/intrebari-frecvente
Pentru ca problemele cu care te confrunti reprezinta subiecte delicate si te-ai putea simti in largul tau mai degraba in mediul online, te indrumam sa ne transmiti mesajul tau la telefonulcopilului@telefonulcopilului.ro

Asteptam sa te ajutam!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Uau, ce viaţă naşpa ai.
Pfff.

| ElenaGhilbert a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu e adevarat, tu nu stii cu adevarat ce viata el are, poate lui i se pare naspa, dar site-ul acesta e facut ca sa ne ajutam!

| anonim_4396 explică (pentru ElenaGhilbert):

Sunt sigură de asta, ăhă.

| ElenaGhilbert a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu e adevarat, tu nu stii cu adevarat ce viata el are, poate lui i se pare naspa, dar site-ul acesta e facut ca sa ne ajutam!

Incearca sa iti faci noi prieteni, mergi la o sala de sport, indragosteste-te, pune-ti intrebarea de ce iti este frica, sorry nu stiu daca esti fata sau baiat, dar citeste, implica-te in orice ai posibilitatea, mai iesi cu prietenii, mereu sa te incurajezi, daca ai nevoie fa meditatii, etc

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da, ce viata de rahat ai. de ar duce-o toti asa rau ca tine, ar fi lumea mai buna

| Oancea_Casiana_1993 a răspuns:

Fa un sport, crede-ma iti da incredere in tine si chiar iti schimba muuuult viata ( ex. Street dance) daca vrei iti dau si cateva exemple de cluburi din Bucuresti. Dance Prestige
1st Class
Performers
Si mai sunt

| sert a răspuns:

1 nu te mai plange, unii ar da orice sa aiba viata ta si doi cauta-ti un prieten care sa devina cel mai bun prieten si baga-ti ceva in parerea celorlalti