| Barbie55 a întrebat:

Cum pot sa devin mai tupeista? Eu sunt o fire mai timida si vreau sa ma schimb

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

E nu cred ca oamenii se schimba si doar se dezvolta, acumuleaza noi conexiuni, exprietente, daca asa e felul tau asa vei ramane

| alexandrualind a răspuns:

Sa te schimbi fortata din sine. Poate forta te-ar ajuta.

| Scarbo a răspuns:

Mie imi plac timidele happy.

| CravataAlbastra a răspuns:

Iti pot spune din propria experienta. pentru a fi mai tupeista trebuie sa gândesti altfel, adica sa fi mai "nervoasă " pe lume ca si cum te-a ajuns cutitul la os. Nu zic sa injuri lumea sau sa te comporti urat, nici gand. Eu de exemplu cand eram nervoasă simteam ca pot muta muntii.
Iti trebuie foarte multa incredere in tine si o gândire pozitivă.
Gandeste-te ca nu e corect ca cei care sunt nesimțiți, înjură etc, au aceasta calitate (de tupeu, incredere), iar cei care se comporta frumos nu -si pot spune clar punctul de vedere.
E o lupta complicata cu propria persoana. Sunt convinsă ca vei reusi daca acționezi! :*