| HappY_5445 a întrebat:

Am obosit de viata care o traiesc simt ca nu mai am puteri! Nu mai am prieteni, nimeni nu ma ma mai suporta si nici eu.Sunt complexata foarte complexata! Si stiu ca am si pentru ce! deseori nu reusesc sa merg pe strada normal pentru ca vad pesroane care ma privesc urit sau rid! si nu sunt atit de urita sunt doar plinuta si nu stiu cum sa lupt cu asta pentru ca am mai incercat deja si incercarea a esuat cam de fiecare data! Nu mai reusesc sa fiu eu insumi cu persoanele din jur de fiecare data ma gindesc ca o sa rida de mine daca spun ceva gresit sau fac o miscare ne la locul ei! Si sa nu va ginditi ca ma gindesc la sinucidere sau altceva de genul, am nevoie doar de un sfat, ceva ce ar putea sa ma ajute!

3 răspunsuri:
| Allrc24 a răspuns:

E destul de greu cand te apasa sentimentul acela de a fi singur pe lume dar totusi nu este asa.Gnadestete la persoanele care tin cu adevara la tine la familie, la prietena/prietenul cel mai bun, pur si simlu nu trebuie sa iti pese de ce cred altii despre tine.Practic e o tara libera fiecare face ce vrea si arata cum doreste.Concentreazate mai mult pe tine decat pe altii.Gandestete mai mult la tine, ai grija de tine, fii optimista si totul va fi bine.Sa stii ca te poti ruga la Dumnezeu seara sau dimineata cand simti ca doresti din inima. Dumnezeu este langa fiecare dintre noi si ne iubeste inclusiv pe tinewinking sper ca te-am ajutat. Funda?

| JadeT a răspuns:

Fii mai optimista,nu pune mereu raul inainte,de asta iti e teama de orice greseala,fii mai sigura pe tine,ce daca faci o greseala,toate lumea mai reseste,nu omori pe nimeni,fii mai sigura pe tine si nu ii mai lua in seama,asa vor vedea ca nu ataca cu nimic,ca nu iti pasa ce vb ei, cautati prieteni care nu se uita doar la aspect, ci si in interior. sper ca te-am ajutat

| alex9109 a răspuns:

Dansul pinguinului te ajuta sa scapi de toate complexele. Incearca-l.