| phebe a întrebat:

Am oproblema. am un coleg foarte enervant nu ma lasa niciodata in pace tot ma sacaie la cap ma inpinge si toate cele si nu mais tiu cesafac ca sa ma lase in pace am incercat sal ignor sa rad la tampenile pe care le zice sa-l bat sa-l injur sa vorbesc frumos cu el sai-i explic sa ma lase odatain pace dar numerge nimic ce sa mai fac va rog ajutati-ma P. S. sunt in clasa a 8-a dadca este important

5 răspunsuri:
| YourFriend a răspuns:

Vorbeste cu dirigintele/diriginta, sau cu parintii tai si ai lui... nu trebuie sa-l lasi sa-si tot bata joc de tine.winking

| MoatZa a răspuns:

Pai...raspunde`i cu aceeasi moneda.gaseste ceva sa faci in care sa-l faci sa se simta ff stanjenit.sau sa-l faci de ras in fata claseihappy. ceva de genu...

| Ayame17 a răspuns:

In afara de ce a spus Moata, ar mai fi o varianta : spune-i dirigintei/dirigintelui de chestia asta. Stiu ca suna naspa varianta asta, dar daca ai incercat tot, nu vad ce altceva i-ai mai putea face.

| phebe explică:

Scuze pentru greseli m-am grabit

| phebe explică:

Din pacate am incercat si asta dar tot nu merge nu stiu ce vrea de la mine sau ba da vrea sa-mi faca viata un cosmar