| anonim_4396 a întrebat:

Am parul de 20 de cm si se incurca doar in zona din spate pe la varfuri si se incurca tare in rest se piaptana usor si imi cad 20 de fire doar din zona din spate cand il descurc ce sa fac sa fie descurcat in spate? el se incurca de la perna si altel dar intrebare mea este urmatoare este ok daca cad din spate cate 20 de fire adica in timp nu se va rarii?

Răspuns Câştigător
| LaurC a răspuns:

Se spune ca e normal ca ne cada 100 fire de par pe zi. Deci, in cazul tau e o nimica toata big grin
Eu am parul dublu ca al tau, e firesc sa se incurce, insa dupa ce ma spal pe cap aplic o crema pentru varfuri despicate de la Dove. Rezultate sunt, adica nu mai e asa uscat la spate si nici nu se mai incurca.
Nu-ti recomand sa ti-l pieptani cand e ud, deoarece e foarte fragil si se va rupe.

2 răspunsuri:
| Soniix a răspuns:

Foloseste un balsam, dormi pe o parte sua pe burta, piaptana-te mai bine. Nu e o problema daca cad fire.

| iurikas4 a răspuns:

Chind te speli cu sampon, da si pe la spate...