| alexa17 a întrebat:

Am parul foarte moale, se incalceste repede si nu sta nici cu fixativ ce da fac?

Răspuns Câştigător
Anna
| Anna a răspuns:

Foloseste balsam dupa fiecare spalare si nu-ti mai incarca parul cu fixativ, gel sau ceara de par pentru ca oricum firul tau de par e subtire si tinde sa se ingrase repede.

4 răspunsuri:
daniela
| daniela a răspuns:

Fata mea are aceeasi problema pe care a rezolvat-o pentru volum cu o tunsoare in trepte binefacuta, iar cea cu incalcirea cu ajutorul balsamului. Oricum nu cu fixativ care imbacseste parul

| gabrielutzu a răspuns:

Simplu: tunde-te zero, i-ati o peruca, pune-o pe tartacuta si ai rezolvat problema...si in caz ca peruca nu te "asculta", arunc-o la gunoi si ia-ti alta...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa iei pastile pentru par si sa te speli mai rar

| nicolbutnaru a răspuns:

Tratament: ulei de masline si cateva picaturi de zeama de lamaie. Maseaza usor pielea capului, o data la 2 saptamani, stai jumatate de ora cu chestia asta in cap la casca sau cu un prosop muiat in apa fierbinte. Altfel, clateste-te cu infuzie de frunze de nuc sau urzica- atentie o sa devii castanie sau...metoda bunicii: masaj cu gaz lampant. Nu exagera totusi, doar o data la doua saptamani. In comert sunt si sampoane si pastile Revalid, insa au niste preturi ...Si efectul nu este imediat. Pentru a descalci mai usor parul clateste-te cu apa in care ai pus o cescuta de otet de mere. Fixativul nu este o solutie. Balsamul da. Incearca din cand in cand o masca cu galbenus de ou. Atentie, cind te clatesti de masca sa nu fie apa prea fierbinte, sa nu se coaguleze oul. Masca asta se face precum o maioneza, insa pui citeva picaturi de zeama de lamaie si ulei de masline. Stai un sfert de ora si o dai jos. Nu te mai spala cu sampon dupa, clateste cu apa cu putin otet de mere, nici nu miroase asa pregnant. Usuca-l dupa ce ai folosit putina crema fixatoare, de la Taft, mai usoara, nu mai folosi fixativ, il usuca si se incilceste, dar nu-l intareste.