| Neymar2 a întrebat:

Am posibilitatea sa ma duc la olimpiada la engleza. Insa nu ma descurc foarte bine la compuneri, la gramatica ma descurc cat de cat. Ce sa fac? Sa ma duc? Sau nu?

5 răspunsuri:
| annkaa a răspuns:

CEauhappy
da.eu zic sa te duci daca o sa faci toata partea cu gramatica este ff bine, o sa vezi ce faci tu la partea cu compunereabig grinsucces:*

| Diabolique a răspuns:

Da, eu te sfătuiesc să mergi.
Nu ai absolut nimic de pierdut, iar dacă ție îți place (sau chiar te-a sfătuit profesoara) îți va prinde bine. Olimpiadele sunt o experiență în plus, și cine știe, poate te subapreciezi și de fapt ești mult mai bun/ă decât crezi. Ai încredere în tine.
Mult succes!

| Bris a răspuns:

De ce, nu?

| Mihaelutsaa a răspuns:

Du-te, n-ai nimic de pierdut!
Multa bafta! :*

| sorinL1 a răspuns:

Pe vremea mea, astia de la mine care mergeau pe la olimpiade rupeau norma la materia respectiva, crème de la crème.

Daca nu esti sigur pe tine, mai bine stai si te pregatesti mai mult; nu are rost sa mergi de umplutura si eventual sa o dai si in bara.