| Angel_4453 a întrebat:

Hello! big grin
Ma. m hotarat in sfarsit profilul pentru liceu.asa ca el este Filologie oare am facut alegerea corecta? Avand in vedere ca ador romana si engleza si urasc matematica, fizica si chimia?
Ma descurc f bine la compuneri, poezii si gramatica!
voi la ce profil da-ti? sau sunteti? kiss

6 răspunsuri:
| pwp a răspuns:

E buna alegerea ta!
si eu o sa aleg filologie, problema mea este ca sunt in pom cu engleza!
in nici un caz nu voi alege matematica-informatica pentru ca urasc matematica la fel ca tine!
pa-pa!love struck

| LostInDreams a răspuns:

Sa stii ca imi place alegerea ta.Si eu ca si tine, imi place mult romana si engleza, dar nu si matematica, fizica si chimia.Si eu tot la filo dau in toamnahappy

| CarmenR a răspuns:

Cred ca e foarte buna alegerea pe care ai facut-o. Avand in vedere ca iti plac toate aceste lucruri, filologia e cea mai buna alegerea plus ca totul iti va parea mai usor si te va pasiona ceea ce inveti. Poate te vei implica si in activitati extracuriculare pe care le-ai putea gasi foarte interesante si prilej de socializare. Eu tot filologie am facut.

| skinnylove a răspuns:

Pai eu vreau sa dau tot la filo...la fel ca si tine urasc matematica, fizica si prefer orice in afara de chimie big grin unii zic ca nu e de viitor... dar prefer sa fac ceva cu placere decat sa fie un chin doar pentru ca nu o sa am o caruta de bani in viitor. eu sunt in clasa a8a big grin bye

| mleeky18 a răspuns:

Si eu trebuie sa ma decid:d ma rog.sau se poate spune ca m am decis.am ales mate-info.nu imi place f mult matematica dar ma descurc...in plus imi place info:X si am ales prf asta pentru ca am oportunitatea de a face germana... oricum si filo e int cu multa romana:Xlove struck succes!

| Diana_6039 a răspuns:

Buna eu zic sa te dai la filologie intensiv engleza deodata ce ai zis ca iti place romana si engleza. Si mie la fel. Deci ai facut alegerea corecta. Eu sunt a 8-a acu si dau capacitate.Si eu vreau sa intru in Pedagogic sau Alecsandri.Deci eu zic ca ai facut alegera corecta.