| EmiliaTonciuVasile a întrebat:

Am probleme cu vederea (nu vad lucrurile clar cu ochiul drept) si trebuie sa plec la un specialist in bolile org. vizual.Mama mea tot amana placarea,trebuia sa plec din toamna,apoi mi-a zis in timpul vacantei de iarna,si in final mi-a zis ca o sa plecam in martie (adica saptamana asta), si iar a amanat.Cred ca e din cauza ca nu are timp,adica lucreaza in fiece zi (exceptie sambata si duminica-zile in care spitalul nu lucreaza),iar tatal meu e un alcoolic, si nu pot pleca cu el.Mi-e frica sa nu sa se inrautateasca vederea.Ce pot sa-i spun sa o conving sa plecam?

Răspuns Câştigător
| R0R0 a răspuns:

Ii spui ca s-ar putea agrava daca o mai lungiti mult.Sa-si ia o zi liber si sa mergeți.