| anonim_4396 a întrebat:

Intrebare pentru fete: La ce va uitati la un baiat cand il vedeti prima oara? Ce calitati doriti sa aiba si ce defecte sa nu aiba? Intrebare pentru baieti: La ce va uitati la o fata cand o vedeti prima oara? Ce calitati doriti sa aiba si ce defecte sa nu aiba? Dau funda! >:

16 răspunsuri:
| Ana_4223 a răspuns:

Pai depinde daca il vad din spate ma uit la fund laughing) nici eu nu stiu de ce ma intereseaza asta.
Daca il vad din fata mai intai la fata lui apoi la imbracaminte
Calitati:
1.intelegator dar nu foarte mult pentru ca pe urma devine daca pot sa zic : "fraier".
2.inteligent
3.sa fie amuzant
4.sa fie intr-o anumita masura "un baiat de cartier".
5.sa fie gelos rare ori deoarece asa imi demonstreaza ca ii pasa de mine
6.sa stie sa vorbeasca cu o fata sa se comporte si sa o consoleze sau sa o faca sa rada daca e suparata
7.sa am incredere in el asta depinde de baiat
8.descurcaret

Defecte:
1.Gelozia excesiva
2.Glume de prost-gust sau la care sa rada numai el laughing
3.sa vorbeasca prea urat cu expresii obscene.
4.sa fie nesimtit si sa se poarte urat sau sa vorbeasca urat cu oamenii si jurul sau cu prietenele mmele.
5.sa se creada prea smecher
6. sa fie molau
Daca ar exista un baiat cu toate calitatile este, pentru mine ar fi baiatul perfect.

| unconnected a răspuns:

La ochii si la zambetul lui(asta daca am ocazia sa il vad laughing ).As dori sa fie intelegator, glumet, sa stie ce sa spuna la momentul potrivit, sa ma faca sa ma simt confortabil( sa nu trebuiasca sa ma comport altfel).De cele mai multe ori nu conteaza modul in care se imbraca.

| SabinaRsT a răspuns:

Eu ma uit la stilul in care vorbeste si se comporta, cred ca asta este primul lucru care te da de gol sau te face sa fii placut de cei din jur.

| MaliciousDeath a răspuns:

Pai la fata. Ochi, buze si par.
Daca are si un stil casual de a se imbraca e iarasi bine.Calitati si defecte, hm, nu prea stiu ce sa spun.
Nu te indragostesti la comanda, ce naiba.Plus ca eu nu stiu niciodata ce vreau, asa ca scuza-ma pentru jumatatea de raspuns.

| e7d7n7 a răspuns:

Lasă tu calităţile, că până să îi cunoşti calităţile te uiţi la fizic.
Simplu. Te atrage din punct de vedere fizic, îi cunoşti calităţile şi poate iese ceva. Nu te atrage fizic, nu mai contează ce calităţi are, nici-o şansă!

| AwaZoh98 a răspuns (pentru e7d7n7):

Pai ma refeream ce urmaresti tu la o fata sau la un baiat (nu-ti stiu sexul) pe care o/il simpatizezi! Cum ar fi pentru tine baiatul sau fata perfecta! big grin

| e7d7n7 a răspuns (pentru AwaZoh98):

Sunt băiat. Şi vorbeam la caz general, toţi oamenii se uită la fizic prima dată.

| AwaZoh98 a răspuns (pentru e7d7n7):

Mersi frumos pentru raspuns oricum! big grin

| Annitu30 a răspuns:

La fata si conteaaza pentru mine foarte foarte mult cum se imbraca si stilul adoptat de el

| InsertName a răspuns:

Daca e cu spatele la mine..la fund laughing.
Dupa la fata thinking

| OanaMada a răspuns:

Pentru mine, la prima vedere, un baiat trebuie sa aiba o dantura frumoasa, adica sa nu aiba dinti lipsa, sau dinti galbeni.Sa aiba o dantura ingrijta.Si mai conteaza falul in care se imbraca.Imi place cand un baiat e atent la imaginea lui!

| NoBodyByMe a răspuns:

Sincer,sunt fata si prima data normal, ma uit la fizic, dar daca nu imi place nu inseamna ca baiatul nu are nicio sansa insa e clar ca nu e dragoste la prima vedere.Ca sa ma atraga un baiat(care nu are un fizic pe placul meu) ar trebui sa fie ok, adica sa se comporte normal fara sa aiba iesiri, gen mergem pe strada si incepe sa tipe si sa faca ca toate cele, sa fie la fel de destept si de descurcaret ca mine si cand zic asta nu ma refer la notele de la scoala ci la scoala vietii, ar trebui sa ii pese de cei din jur si sa fie hotarat in deciziile pe care le ia.Ca defecte, nu.mi plac baietii cu par pe fata(pentru ca sa fim seriosi pana sa va creasca barba cu adevarat mai e)sau cei care sunt sensibili si vor sa para duri, nu.mi plac persoanele false, ipocrite, care n.au auzit in viata lor de onestitate si nu accept viciile, de niciun fel. Cred ca cea mai importanta calitate la un baiat a fi sa stie sa minta frumos, pentru ca sunt constienta ca fiecare tip mai calca stramb dar eimportant sa stie cum sa iasa delicat din situatie si sa scape basma curata.

| Alexutzu995 a răspuns:

Prima data la o fata ma uit la : urechi. Daca sunt clapauge nu imi place si nici daca are par in urechi. Imi place sa fie micute spre medii si sa aiba o forma de scoica exotica. Apoi vad gleznele si genunchii si in final fundul, sanii si fata.

| AwaZoh98 a răspuns (pentru Alexutzu995):

Doamne cat m-ai amuzat cu comentariul tau! laughing Cica sa n-aiba par in urechi! rolling on the floor Exista astfel de fete?!
In fine... ce altceva mai urmaresti la o fata? vocea ei e importanta? Sau parfumul? Mai multe detaaali! laughing

| Alexandra987654 a răspuns:

La un baiat...Prima data ma uit la freza si maini.Stiu ca probabil suna ciudat mainile numa ca de acolo iti dai seama cel mai bine daca e agitat, calm..etc..Nu vreau sa aiba dinti galbeni-urasc asta, haine murdare adica daca are grija la aspect un pic ca nu e greu e ok.Mie imi plac brunetii cu ochii negri, caprui..nu imi plac cei cu parul blond sau ochi albastri. Iarasi nu support baietii care isi lasa pantalonii sa atarne ca arata groaznic

| Deeasweetgirl a răspuns:

La baieti: freza, zambetul si haine(blugi, tenesi, eventual un tricou).